Зворотній дзвінок

Оцифрування кіно-стрічок

Оцифрування кіно-плівок 8, 16, 35 мм (в т.ч. зі звуковими доріжками) методом покадрового сканування

З плином часу, навіть при дотриманні всіх умов зберігання, кіно-стрічки втрачають свої властивості, що негативно впливає на якість зображення та може призвести до часткової або повної втрати можливості їх використання та перегляду.

Світлочутливі шари фільмів найбільш чутливі до процесу старіння. Цей процес призводить до зниження світлочутливості, контрастності та підвищення щільності вуалі. Особливо негативно позначається старіння на кольорових кіноплівках, у яких світлочутливі шари різні і тому змінюються неоднаково, що порушує їх баланс і призводить до спотворення кольорів.

Світлочутливі шари вразливі і до біологічних процесів внаслідок життєдіяльності мікроорганізмів, для яких ці шари служать комфортним живильним середовищем. Під дією мікроорганізмів – цвілевих грибків – шар руйнується.

Кіноплівки, як гігроскопічний матеріал, прагнуть вирівнювання своєї вологості з вологістю навколишнього середовища. При підвищеній вологості світлочутливий шар сильно набухає, в результаті фільми вигинаються світлочутливим шаром назовні. При малій вологості, навпаки, світлочутливий шар прогинається всередину. Також деформації плівок сприяє потрапляння на них прямих сонячних променів та інші термальні чинники, не передбачені умовами зберігання та експлуатації. Будь-який вид деформації шкідливий, тому що ускладнює транспортування та притиск кіноплівки у фільмовому каналі різних апаратів. Крім того, у цьому випадку поверхня кіноплівок легко пошкоджується, на ній з’являються подряпини.

Поширеною проблемою після втрати кіно-стрічками своїх властивостей також є крихкість. Плівка з часом починає “сипатись”, особливо по краям, де знаходяться перфораційні отвори або звукова інформація.

Головна причина появи крихкості – висихання шарів, для яких вода служить речовиною, що пластифікує. Тому велике значення набуває вміст води у світлочутливих шарах і в навколишньому повітрі. Зберігання кіноплівок в умовах, що сприяють посиленню крихкості та жорсткості, тобто за недостатньої вологості та високої температури, призводить до псування матеріалу, включаючи появу розривів внаслідок підвищеної ламкості.

Перед оцифруванням ми проводимо попередню обробку кіно-стрічок спеціальним розчином, що дозволяє частково відновити властивості кіноплівки. Це дозволяє уникнути подальших пошкоджень під час процесу оцифрування та отримати кращу картинку після очищення верхнього шару стрічки.

Всі наявні розриви, включаючи ті, що виникли внаслідок висихання клею на старих підклеюваннях відновлюються нами за допомогою спеціальних інструментів, що забезпечують надійність підклеювання і збереження правильної відстані між перфораційними отворами.

Оцифрування кіно-стрічок відбувається шляхом зняття інформації з кожного кадру з подальшою програмною синхронізацією, що забезпечує отримання повного відеоряду з максимально можливою “плавністю картинки”.

Оцифрування кіноплівки шириною:8 мм16 мм35 мм
Намотування стрічки на бобіну
Даний етап підготовки необхідний у тому випадку, коли кіно-стрічка знаходиться у вигляді рулону без бобіни. Після оцифрування стрічка змотується до початкового стану.
50 грн./бобіна
Відновлювальна обробка плівки
Застосовується для відновлення пластичності, очищення від пилу, бруду або плісняви та виявлення розривів.
25 грн./бобіна35 грн./бобіна50 грн./бобіна
Склеювання розривів
Відновлення старих підклеювань, що розсохлися з часом або з’єднання відрізків, пошкоджених внаслідок ламкості ветхої плівки
10 грн./склеювання15 грн./склеювання
Оцифрування з рендерингом у відеофайл
Результатом є відеофайл у форматі .mp4, який без проблем відтворюється на більшості пристроїв (комп’ютери, планшети, смартфони, телевізори тощо) та в подальшому може бути програмно оброблений.
41 грн./хв.60 грн./хв.100 грн./хв.
Мінімальне замовлення
Ціна, що сплачується в тому випадку, коли загальна вартість замовлення менша
500 грн.

Кіно-стрічки 8мм

Кіно-стрічки 16мм

Кіно-стрічки 35мм